·        karsiyaka@pirireis.k12.tr     ·       0 (232) 362 47 48

Okulumuzda ortaokul müzik dersleri Fransızca ve Türkçe olarak ayrı ayrı yapılır. 

Müzik Bölümü Yıl içi Etkinlikleri 

  • Frankofoni Gösterileri: Öğrencilerimiz Mart ayında tüm Fransızca konuşan ülkelerin kutladığı Frankofoni Haftası etkinliklerinde görev alırlar.
  • Ayın Şarkısı: Tüm Okul öğrencilerimizin dahil olduğu proje her ay belirlenen Fransızca şarkının tüm okula öğretilip sunulması. 
  • Yabancı diller günü: Eylül ayında kutlanan yabancı diller gününe okulumuzda öğretilen diller olan Fransızca İngilizce İtalyanca ve Türkçe bir şarkı yazılıp tüm okul tarafından seslendirilmesi 
  • Koridor Konseri: Her dönem bir kere düzenlenen koridor konserleri öğle tatillerine müzikli bir ara verdirip öğrencilerimizin bireysel performanslarını sergilemelerini sağlamaktadır.  
  • Okul Orkestrası:  Okul Orkestramız öğrencilerimizin müzik, kültür ve sanat alanındaki yeteneklerinin geliştirilmesine katkıda bulunmak,  sosyal ve kültürel faaliyetlere teşvik etmek amacıyla,  müziği paylaşmak isteyen ve yetenekli müzisyen adaylarından oluşmaktadır. Çalışmalarının sonunda önemli gün ve haftalarda yapılan etkinliklerde yer alır.
  • Fransızca Müzikal: Fransızca zümresi ve müzik öğretmenleri tarafından yazılıp sahneye konan ve her yıl yeni bir kadroyla çalışan müzikal okulumuzun geleneksel gösterilerindendir. 

Not:  Okul servislerimizde müzik öğretmenleri tarafından belirlenen Fransızca şarkılar çalmaktadır.
 

©2024 Özel Piri Reis Okulları - Tüm Hakları Saklıdır.

AdresGezgini: Google AdWords Premier Partner. Internette Reklam Vermek için 444.0.964
img