·        karsiyaka@pirireis.k12.tr     ·       0 (232) 362 47 48

Fransızca eğitimimiz
Haftalık ders programı içinde sabit olarak yer alan bu zaman dilimlerinde ve diğer çalışmalarda dil bakımından ağırlık Fransızca derslerine verilir. Okulumuzun ilköğretim bölümüne başlayan her öğrencimiz sekiz yıllık temel eğitim süresi boyunca haftada 10 saat Fransızca eğitimi görür. Frankofon kültürünü de süreç içerisinde etkinlikler aracılığıyla öğrenir. Öğrencilerimizin Fransızca düzeyleri, her yıl bağımsız kuruluşlarca yapılan DELF sınavlarıyla ölçülüp uluslararası sertifikalarla belgelendirilir. 

FrancEducation LABEL

Fransız Hükümeti Özel Piri Reis Okullarını başarılarından dolayı ödüllendirmiş ve dünya çapında en prestijli Frankofon okullara verilen  FrancEducation Label’ini almasına layık görmüştür.

FrancEducation Label’i Fransız dil ve kültürünü en iyi şekilde verdiği tespit edilen okullara verilir. 

FrancEducation Label için okullarımız oluşturdukları dosya ile başvuruda bulunmuş ve İnceleme Kurulu tarafından incelemeye alınmıştır. İnceleme Kurulu okullarımızda yapmış olduğu tetkiklerin sonucunda olumlu görüşlerini vermişlerdir.  

“FrancEducation” markası Fransız Hükümeti tarafından şu şekilde tanımlanmıştır :

“FrancEducation” markası, kendi millî eğitim programları çerçevesinde, Fransız dilinin ve kültürünün yayılmasını sağlayan yabancı okullara verilir. 

Bu marka, öğrencilerine Fransız dilini öğreten ve farklı alanlarda Fransızca dilinde çalışma olanağı veren okulları tanımayı ve değerlerini kanıtlamayı amaçlar.

©2024 Özel Piri Reis Okulları - Tüm Hakları Saklıdır.

AdresGezgini: Google AdWords Premier Partner. Internette Reklam Vermek için 444.0.964
img