Fransa’nın Besançon kentinde bulunan Franche- Comté Üniversitesinde İngiliz ve Rus dili, tarih ve kültürü üzerine aldığı eğitimi 2012 yılında tamamladı. Aynı üniversitede sınıf öğretmenliği yüksek lisansını 2014 yılında bitirdi. Aynı süre içinde yabancılar için Fransızca öğretmenliği eğitimi aldı. 2014 yılında Özel Güzelbahçe Piri Reis Okullarında stajını tamamladı ve 2017 yılına kadar Fransızca öğretmenliği yaptı. 2019- 2022 yılları arasında Fas ve Fransa’da Fransızca sınıf öğretmenliği yapan Monnot, 2022- 2023 Eğitim ve Öğretim Yılında Özel Karşıyaka Piri Reis Okullarında çalışmaya başladı.