·        karsiyaka@pirireis.k12.tr     ·       0 (232) 362 47 48

Pedallar sürdürülebilir yaşam için

10 Ekim 2022

kapak1


Piri Reisli öğrenciler İnciraltı’nda düzenlenen geleneksel bisiklet şenliğinde pedalları sürdürülebilir yaşam için çevirdi.

Özel Piri Reis Okullarının öğrencilerine spor sevgisini aşılamak amacıyla bu yıl 13. kez düzenlediği geleneksel bisiklet şenliği “PİRİSİKLET” İnciraltı Kent Ormanı’nda 14. kez gerçekleştirildi.

Kurum projesi olan “Sürdürülebilir Yaşam” teması ile gerçekleştirilen şenliğe Güzelbahçe ve Karşıyaka Piri Reis'in öğrencileri, velileri, öğretmenleri ve İzmir Sosyal Kalkınma ve İşletme Kooperatifi (SKOOP) üyelerinden oluşan yaklaşık 650 kişilik grup katıldı. Sabah saatlerinde kent ormanı girişinde müzik ve ikramlarla başlayan bisiklet şenliğinde ilk olarak refakatçi öğretmenler 14 ayrı gruba ayrılan öğrencilere temiz enerji, bisiklet sporunun insan sağlığı ve doğaya sağladığı katkılar hakkında pratik bilgiler verdi. Ardından öğrenciler yaşlarına göre düzenlenmiş iki ayrı parkurda aileleriyle birlikte pedal çevirdi. Anaokulu öğrencileri kısa parkurda bisiklet sürmenin keyfini yaşarken ilk ve ortaokul öğrencileri İnciraltı Lagünü etrafında tur attı. Renkli görüntülere sahne olan etkinlik öğlen saatlerinde sona erdi.

©2024 Özel Piri Reis Okulları - Tüm Hakları Saklıdır.

AdresGezgini: Google AdWords Premier Partner. Internette Reklam Vermek için 444.0.964
img