·        karsiyaka@pirireis.k12.tr     ·       0 (232) 362 47 48

Fransız yetkililerden ziyaret

29 Eylül 2017

ataşe ziyaret05


Fransa’nın İstanbul Konsolosluğu Fransızca Dili İşbirliği Ataşesi Virginie Villechange, İzmir Fransız Kültür Merkezi yetkilileri ile birlikte Özel Piri Reis Okullarını gezdi.

Tüm dünyada Fransızca eğitim veren okullara Fransız Hükümeti tarafından verilen kalite belgesi olan “LabelFrancEducation” Sertifikasına sahip olan Özel Piri Reis Okulları iki gün boyunca Fransız ataşeyi ağırladı. Fransa’nın İstanbul Konsolosluğu Fransızca Dili İşbirliği Ataşesi Virgine Villechange ile İzmir Fransız Kültür Merkezi Kurslar Müdürü Güzin Bozduman önce Karşıyaka ardından da Güzelbahçe kampüslerinde inceleme yaparak yetkililerden verilen eğitim hakkında bilgi aldı.

Karşıyaka Kampüsünü 8. sınıf öğrencilerinin rehberliğinde gezerek okul hakkında bilgi alan Villechange, DELF Diploması alan 59 öğrenciye hitaben kısa bir konuşma yaptı. Öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektiren Villechange daha sonra Okul Müdürü Serhat Yalamanoğlu ve Fransızca Koordinatörü Cédric Chabrières ile birlikte okuldaki Fransızca eğitimini değerlendirdi.

Güzelbahçe Kampüsünde Okul Müdürü Sabrina Ataseven ve Diller Koordinatörü Tuba Saraç ile kısa bir toplantı yapan Villechange ardından bir süre 8. sınıfların Fransızca dersine konuk oldu. Öğrencilerle sohbet eden Villechange, okulu gezdikten sonra kültür merkezinde 2. sınıfların 1. sınıflar için hazırladığı “Hangi hayvan hangi sesi çıkartıyor” etkinliğini izledi.

Özel Piri Reis Okullarının, Fransız Hükümeti tarafından tanınırlığı olan LabelFrancEducation sahibi okullar olarak ayrıcalıklı bir konumda olduğunu dile getiren Fransızca Dili İşbirliği Ataşesi Virginie Villechange öğrencilerin kendilerini Fransız dilinde çok rahat ifade edebildiklerini, bunun da kendisini çok etkilediğini söyledi.

©2023 Özel Piri Reis Okulları - Tüm Hakları Saklıdır.

AdresGezgini: Google AdWords Premier Partner. Internette Reklam Vermek için 444.0.964
img