·        karsiyaka@pirireis.k12.tr     ·       0 (232) 362 47 48

Bu kermesin geliri hasta çocuklara

10 Aralık 2018

TRN_4862


Özel Piri Reis Okulları’nın geleneksel yılbaşı kermesi yapıldı. Bu yıl 17. kez düzenlenen kermesin geliri çeşitli hastalıklarla mücadele eden çocuklar yararına çalışan derneklere bağışlanacak.

İzmir Özel Saint Joseph Fransız Lisesi forum alanında düzenlenen ve gün boyu renkli görüntülere sahne olan kermese Piri Reis Okullarının velileri, öğrencileri ve mezunları başta olmak üzere çok sayıda İzmirli katıldı. Noel Baba ile hatıra fotoğrafı çektiren minik öğrenciler velileri tarafından hazırlanan hediyelik eşyaları satarak çeşitli hastalıklarla mücadele eden yaşıtları için yardım topladı.

Hazırlıkları iki aydan fazla süren kermesten elde edilen gelirin tamamının çeşitli hastalıklarla mücadele eden çocuklar yararına çalışan dernek ve vakıflara bağışlanacağını söyleyen okul aile birlikleri başkanları Marie Korkmaz ve Levent Gençyürek, “17 yıldır çocuklarımıza yardımlaşma ve dayanışma duygusu aşılamak amacıyla kermes düzenliyoruz. Standlarda satılan hediyelik eşyaların, yiyeceklerin ve giyeceklerin büyük bir kısmı velilerimiz tarafından yapıldı. Bu yıl kermesten elde edilecek geliri Egeden Travma ve Çocuk Vakfı, Dokuz Eylül Üniversitesi Çocuk Onkolojisi Bölümü ile Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi arasında pay edilecek” şeklinde konuştular.

©2024 Özel Piri Reis Okulları - Tüm Hakları Saklıdır.

AdresGezgini: Google AdWords Premier Partner. Internette Reklam Vermek için 444.0.964
img