·        karsiyaka@pirireis.k12.tr     ·       0 (232) 362 47 48
    ·     Piri Reis Okulları     ·         ·    

o6

Yusuf VARLI

Celal Bayar Üniversitesi Fen- Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Halen Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinde Kültürel Miras ve Turizm Bölümü’nde eğitim görmektedir. Çağdaş Drama Derneği’nde iki yıl süren Yaratıcı Drama Eğitmenliği/Liderliği eğitimini 2011 yılında tamamladı.
Meslek hayatına 2004 yılında başladı. Sırasıyla İltek ve Ulusoy dershaneleri, Osman Kibar Ortaokulu ve TAKEV Okulları’nda çalıştı. 2009 yılında “Toplumsal Trafik İşaretleri” adlı çalışması ile “Yaşamda Kalite Ödülleri Sergilenmeye Değer Ürün”, farklı yıllarda İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarihe Saygı Yerel Koruma Ödülleri Okul Projeleri alanında yürüttüğü çalışmaları ödüle değer görüldü. EÇEV, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği gibi kurumlarda çalışmalar sundu. 2016 yılında Destination Imagination Türkiye Turnuvası’nda takımıyla birincilik alarak Türkiye’yi, Amerika’daki Global Finals’ta temsil etme hakkı kazandı. 
Öğrenci Koçluk Eğitimi ve Hafıza Eğitmenliği Sertifikası'nın yanı sıra çok sayıda meslek içi ve meslek dışı eğitim sertifikaları bulunan Varlı, Dil Derneği, İzmir Bisiklet Derneği ve Kültür ve Musiki Derneği üyesidir.
2009’da Özel Karşıyaka Piri Reis Okulları’nda Türkçe Öğretmeni olarak çalışmaya başlayan Varlı, 2010 yılından bu yana Tören ve Etkinlikler Koordinatörlüğü, 2016 yılı itibariyle de Türkçe Bölüm Başkanlığı görevlerini yürütmektedir. 
 

©2020 Özel Piri Reis Okulları - Tüm Hakları Saklıdır.

AdresGezgini: Google AdWords Premier Partner. Internette Reklam Vermek için 444.0.964
img